Nazwa kierunku Biotechnologia
Tryb studiów stacjonarne
Profil studiów ogólnoakademicki
Wydział Wydział Biologii
Opis kierunku
Absolwent kierunku biotechnologia otrzymuje tytuł licencjata.  Posiada umiejętność praktycznego korzystania  ze zdobytej wiedzy podstawowej z zakresu biologii,  nauk ścisłych i technicznych oraz współczesnych metod biologii eksperymentalnej (techniki in vitro, biologia molekularna, inżynieria bioprocesowa) i procesów biotechnologicznych. Absolwent posiada wiedzę w zakresie statystyki i informatyki na poziomie pozwalającym opisywanie i interpretowanie zjawisk biotechnologicznych. Ponadto posiada znajomość języka obcego oraz specjalistycznego języka angielskiego z zakresu biotechnologii. Jest przygotowany do wykonania podstawowych prac badawczych z użyciem materiału biologicznego.
Specjalności
Kryteria kwalifikacji

Podstawą przy postępowaniu rekrutacyjnym są wyniki egzaminu maturalnego. Przy rekrutacji na studia pierwszego stopnia należy wybrać po jednym przedmiocie z każdej grupy.

Grupa I (jeden przedmiot do wyboru): biologia, chemia, matematyka, geografia

Grupa II (jeden przedmiot do wyboru): fizyka i astronomia/ fizyka, informatyka, język obcy nowożytny

Grupa III (jeden przedmiot do wyboru): język polski, filozofia, wiedza o społeczeństwie,

Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot. Brak przedmiotu nie dyskwalifikuje go jednak w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wyniki z wybranych przedmiotów podstawione do algorytmu dają wynik końcowy kandydata.

Przykładowe przedmioty
  • biologia eksperymentalna
  • biologiczne aspekty biotechnologii
  • technologiczne aspekty biotechnologii
Możliwości zatrudnienia
Absolwent tego kierunku jest przygotowany do samodzielnego rozwijania własnych umiejętności zawodowych, między innymi związanych z organizacją  i prowadzeniem procesów produkcyjnych w przemyśle biotechnologicznym, chemicznym i gałęziach pokrewnych oraz do pracy w laboratoriach badawczych wykonujących analizy diagnostyczne z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury analitycznej.
Kontynuacja nauki
Na Uniwersytecie Szczecińskim kierunek biotechnologia realizowany jest również jako studia drugiego stopnia.
 
Absolwenci studiów pierwszego stopnia na kierunku biotechnologia mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów drugiego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim
Terminy

Rejestracja na studia w I naborze rozpoczyna się 12 czerwca 2017 r. Szczegóły w załaczniku poniżej.

Dokumenty

Kandydaci zakwalifikowani do II etapu postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki i specjalności studiów w Uniwersytecie Szczecińskim mają obowiązek złożenia kompletu dokumentów.

Załączniki
Olimpiady dla tego kierunku

Wykaz olimpiad stopnia centralnego, konkursów międzynarodowych oraz ogólnopolskich, w tym organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński, których laureaci lub finaliści mogą korzystać z preferencji w procesie rekrutacji na I rok studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich w Uniwersytecie Szczecińskim w latach 2015 - 2017.

Opłaty Wysokość opłaty rekrutacyjnej w postępowaniu na rok akademicki 2017/2018 wynosi 85 zł, za każdy wybrany kierunek.
Dodatkowe informacje
Kontakt

Masz pytania? rekrutacja@univ.szczecin.pl

Biuro ds. Rekrutacji tel.: +48 91 444 10 29,
+48 91 444 10 31, +48 91 444 11 60