KANDYDACI
Strona główna | Studia II stopnia | Informatyka i ekonometria - REJESTRACJA RUSZA 15.01.2018 R.
Nazwa kierunku
Informatyka i ekonometria - REJESTRACJA RUSZA 15.01.2018 R.
Tryb studiów
stacjonarne
Profil studiów
ogólnoakademicki
Punkty ECTS
120
Wydział
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
Opis kierunku
Program studiów umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie projektowania i wdrażania zaawansowanych systemów informatycznych w organizacjach gospodarczych, administracyjnych oraz definiowania strategii ich informatyzacji. Treści kształcenia obejmują metody ekonometrii dynamicznej, finansowej, reprezentacyjnej, metody aktuarialne, analizę wielowymiarową, ekonomię matematyczną. Równie rozbudowany jest blok przedmiotów informatycznych, obejmujący m.in. sieci komputerowe, inżynierię oprogramowania, systemy informacyjne zarządzania oraz  zintegrowane systemy zarządzania przedsiębiorstwem. Absolwent kierunku informatyka i ekonometria jest przygotowany do stosowania technologii i narzędzi informatycznych w zarządzaniu. Zna metody i narzędzia matematyczne, statystyczne i ekonometryczne niezbędne do zaawansowanej analizy zjawisk gospodarczych w skali mikro- i makroekonomicznej oraz do podejmowania racjonalnych decyzji w organizacjach gospodarczych i administracyjnych. Posiada umiejętności niezbędne do prowadzenia zaawansowanej działalności doradczej wymagającej kwalifikacji analitycznych. Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych w działach analiz biznesowych, projektowania systemów informatycznych, organizacji przetwarzania danych, administrowania bazami danych.
Specjalności

SPECJALNOŚCI URUCHAMIANE W TRAKCIE TRWANIA STUDIÓW

  • Internet w zarządzaniu i biznesie
  • inżynieria oprogramowania
  • informatyka w zarządzaniu
  • data mining w analizach ekonomicznych

Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów

Kryteria kwalifikacji

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru
W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
O - ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia
Ś - średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.



Przykładowe przedmioty
  • ekonometria dynamiczna i finansowa
  • inżynieria oprogramowania
  • zaawansowane metody statystyczne
Możliwości zatrudnienia
Absolwent jest przygotowany do pracy we wszystkich podmiotach gospodarczych i instytucjach, na stanowiskach: analityka biznesowego, systemowego, operatora serwisów internetowych, projektanta baz danych innych, na których wymagane jest stosowanie narzędzi informatycznych, matematycznych, statystycznych i ekonometrycznych.  Może również samodzielnie prowadzić firmę w obszarze e-biznesu, konsultingu, usług IT, zarządzania nieruchomościami.
Kontynuacja nauki
Absolwenci studiów na kierunku informatyka i ekonometria mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
Terminy

Rejestracja na studia rozpoczynające się od semestru letniego 2017/2018 rozpoczyna się 15 stycznia 2018 r. Szczegóły w załaczniku poniżej.

Dokumenty

Kandydaci zakwalifikowani do II etapu postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki i specjalności studiów w Uniwersytecie Szczecińskim mają obowiązek złożenia kompletu dokumentów.

Załączniki
Opłaty
Wysokość opłaty rekrutacyjnej w postępowaniu na rok akademicki 2017/2018 wynosi 85 zł, za każdy wybrany kierunek.
Dodatkowe informacje
Kontakt

Masz pytania? rekrutacja@univ.szczecin.pl

Biuro ds. Rekrutacji tel.: +48 91 444 10 29,
+48 91 444 10 31, +48 91 444 11 60