KANDYDACI
Strona główna | Studia II stopnia | Biologia - REJESTRACJA RUSZA 15.01.2018 R.
Nazwa kierunku
Biologia - REJESTRACJA RUSZA 15.01.2018 R.
Tryb studiów
stacjonarne
Profil studiów
ogólnoakademicki
Punkty ECTS
120
Wydział
Wydział Biologii
Opis kierunku
Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku biologia posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności w dyscyplinie biologia, w tym w zakresie biologii ogólnej, molekularnej oraz podstaw ekologii i ochrony przyrody. Interpretuje uwarunkowania różnorodności biologicznej organizmów w kontekście ich filogenezy, środowiska życia i strategii ochrony przyrody. Wykazuje wiedzę specjalistyczną w wybranej dyscyplinie umożliwiającą dostrzeganie istniejących w przyrodzie związków i zależności. Rozpoznaje możliwości różnych podejść metodycznych w planowaniu i wykonywaniu pracy eksperymentalnej, z możliwością wykorzystania w rozwiązaniu planowanego problemu badawczego, technik i narzędzi badawczych z zakresu najnowszych osiągnięć eksperymentalnych, adekwatnie do dyscypliny biologicznej i wykorzystuje umiejętności pracy na najnowszej aparaturze badawczej. Na podstawie nabytej wiedzy i umiejętności dostrzega związki i zależności w przyrodzie w aspekcie praktycznym. Poza specjalistyczną wiedzą biologiczną, każdy absolwent posiada umiejętności planowania, pozyskiwania i rozliczania funduszy na realizację projektów naukowych i aplikacyjnych oraz zna podstawy tworzenia form indywidualnej przedsiębiorczości.
Specjalności

w przygotowaniu

Kryteria kwalifikacji

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru
W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
O - ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia
Ś - średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni. Ukończony kierunek studiów musi mieścić się w następujących obszarach wiedzy: nauk przyrodniczych, nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych, nauk ścisłych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.Kandydatów po studiach z innych obszarów wiedzy będzie obowiązywała rozmowa kwalifikacyjna dotycząca weryfikacji zrealizowanych przed podjęciem studiów treści programowych.

Przykładowe przedmioty
  • metody kultur in vitro
  • bioinformatyka
  • genetyka człowieka
Możliwości zatrudnienia
Jest on przygotowany do pracy zawodowej na płaszczyźnie merytorycznej, etycznej oraz organizacyjnej. Wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne nabyte w trakcie studiów pozwalają absolwentowi na podejmowanie pracy w placówkach naukowych, uniwersyteckich, laboratoriach diagnostycznych i środowiskowych, w urzędach administracji państwowej i samorządowej, w instytucjach i przedsiębiorstwach, których działalność związana jest z wykorzystaniem zasobów naturalnych, ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, w tym również w instytucjach regionalnych związanych z gospodarką morską.
Kontynuacja nauki
Absolwenci studiów na kierunku biologia mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
Terminy

Rejestracja na studia rozpoczynające się od semestru letniego 2017/2018 rozpoczyna się 15 stycznia 2018 r. Szczegóły w załaczniku poniżej.

Dokumenty

Kandydaci zakwalifikowani do II etapu postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki i specjalności studiów w Uniwersytecie Szczecińskim mają obowiązek złożenia kompletu dokumentów.

Załączniki
Opłaty
Wysokość opłaty rekrutacyjnej w postępowaniu na rok akademicki 2017/2018 wynosi 85 zł, za każdy wybrany kierunek.
Dodatkowe informacje
Kontakt

Masz pytania? rekrutacja@univ.szczecin.pl

Biuro ds. Rekrutacji tel.: +48 91 444 10 29,
+48 91 444 10 31, +48 91 444 11 60