SPECJALNOŚĆ URUCHAMIANA W TRAKCIE TRWANIA STUDIÓW
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie. Ukończony kierunek studiów musi mieścić się w następujących obszarach wiedzy: nauk przyrodniczych albo humanistycznych albo nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznejO przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych, (co najmniej licencjackich) na kierunku należącym do obszaru nauk przyrodniczych albo humanistycznych albo nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Osoby legitymujące się dyplomem ukończenia kierunku spoza obszaru nauk przyrodniczych, społecznych albo nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej mogą ubiegać się o przyjęcie na studia na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej obejmującej zagadnienia z zakresu: Zasoby, walory i atrakcje turystyczne Polski i świata (definicje, struktura, rozmieszczenie) Oferta turystyczna i rekreacyjna (produkt turystyczny i rekreacyjny, struktura produktu, sezonowość produktu) Ruch turystyczny i jego organizacja (instytucje i podmioty organizacji i obsługi ruchu, przestrzenny rozkład penetracji turystycznej) Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne (zakres pojęciowy i struktura rodzajowa, rozmieszczenie) Zasady kwalifikacji: O przyjęciu na studia II stopnia osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych (co najmniej licencjackich) na kierunku należącym do obszaru nauk przyrodniczych albo społecznych albo nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej decyduje ocena otrzymana na dyplomie ukończenia studiów. Ocena ta zostanie przeliczona na punkty, zgodnie z tabelą. Jeżeli w przedłożonym dyplomie ukończenia studiów występuje inna skala ocen niż uwzględnione w tabeli, decyzję o przyznaniu punktów za poszczególne oceny podejmuje Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna O przyjęciu na studia II stopnia osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych na kierunku spoza obszaru nauk przyrodniczych albo społecznych albo nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej decyduje wynik rozmowy kwalifikacyjnej ocenianej w skali ocen od 2 do 5. Ocena ta zostanie przeliczona na punkty, zgodnie z tabelą. Podstawą przyjęcia będzie lista rankingowa ustalona według uzyskanych punktów, do wyczerpania ustalonego limitu przyjęć.
- Finansowanie turystyki i rekreacji
- Turystyka zdrowotna i uzdrowiskowa
- Agroturystyka
- Metody badań geografii turyzmu
- Turystyka miejska
- Marketing terytorialny
studia III stopnia
Terminy postępowania rekrutacjnego na studia stacjonarne i niestacjonarne rozpoczynające się od roku akademickiego 2016/2017.
Kandydaci zakwalifikowani do II etapu postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki i specjalności studiów w Uniwersytecie Szczecińskim mają obowiązek złożenia kompletu dokumentów. Wykaz wymaganych dokumentów w załączniku.
Masz pytania? rekrutacja@univ.szczecin.pl
Biuro ds. Rekrutacji tel.: +48 91 444 10 29,
+48 91 444 10 31, +48 91 444 11 60